Това не трябва да се прави. Втриването на парфюма не уврежда или променя миризмата му, но не помага и на него. Просто е ненужно. Той обаче може да раздразни кожата - особено чувствителната.
Не е задължително. Причината за главоболието може да бъде твърде силен парфюм, твърде много парфюм, непоносимост към определен вид аромат или нанасянето им твърде близо до лицето. Често, когато миризмата ни притеснява, това се дължи на факта, че е твърде близо до главата. Достатъчно е да го "преместите" по-ниско, за да бъде по-далеч от носа и дихателните пътища. Благодарение на това, той „достига“ до нас по-късно и все още можем да го носим. Главоболието често се причинява от интензивни аромати - дървесни, шипрови, ориенталски. Може да бъде причинено и от свръхчувствителност към химични съединения, съдържащи се в дадена парфюмна съставка (главно бели цветя - жасмин, тубероза или портокалов цвят).
Китките и лактите са най-често срещаните места, където нанасяме парфюми. Благодарение на това те не се изтриват толкова бързо от кожата, те се освобождават по-добре и ние можем да ги почувстваме да се развиват. От друга страна, парфюмите не трябва да се прилагат зад ушите - там се отделя най-много себум и млечна киселина, които се отделят от кожата, което може да повлияе неблагоприятно на миризмата им.
Това е мит. Благодарение на блотерите, можете да проверите дали ароматът ви подхожда и дали си струва да го тествате допълнително. Много е важно да не пропускате тестването на парфюми върху кожата, защото те миришат малко по-различно на хартия - това се влияе, наред с други, от химическия състав на кожата, нейното рН, вид, ниво на хидратация и хормони.
Ще откриете пролетните аромати в нашите истински парфюми!
прочети ощеПодробно обяснение на процеса на регистрация в официалният сайт на PROUVÈ.
прочети ощеОписание на процеса на създаването и плащането на поръчка в официалния сайт на компанията Prouvè.
прочети ощеРазкриваме 3 метода да подобрите настроението си през есента!
прочети още